Rezidence Botanice / PRAHA 5

Byt 3+kk v unikátní rezidenci Botanica

Lokace

Jinonice

Dispozice

3+kk

Užitná plocha

82 m2

Cena

Prodáno

O nemovitosti

Byt 3+kk v unikátní rezidenci Botanica, která byla oceněna mezinárodním certifikátem BREEAM EXCELLENT, díky použitým technologiím.

Objekt Botanica se nachází v ulici Pod stolovou horou na Praze 5 v Jinonicích, v prestižní rezidenční čtvrti, která sousedí s přírodním parkem „Košíře – Motol“. Jeho součástí je i přírodní památka – stolová hora Vidoule, jeden z nejvyšších pražských kopců.

Bytový dům je navržen v nízkoenergetickém standardu – důkladně zateplený obvodový plášť budovy, kvalitní okna a solární termické kolektory pro předehřev teplé vody, umístěné na střeše bytového domu. Jedno ze zelených řešení bytového domu Botanica je zcela unikátní. Jde o systém pro hospodaření s tzv. šedou vodou. Jeho principem je recyklace použité vody z umyvadel, van a sprch, a její opětovné použití slouží zejména ke splachování toalet. Díky tomu je možné ušetřit až 26 % běžné spotřeby pitné vody. U domu je navíc umístěna akumulační nádrž pro zachycování dešťových vod, které jsou využívány pro zalévání zahrádek a zeleně v okolí domu, a tím nahradí spotřebu pitné vody. Retence dešťových vod je zajištěna i díky zeleným střechám nad prostorem garáží a některých bytových jednotek.

Užitná plocha bytu činí 81,6 m2. K bytu náleží 2 zahrádky o rozloze 35,5 m2 na severní straně a 24,5 m2 na straně jižní, které jsou přístupné z obývacího pokoje, kuchyně a pracovny. Celková plocha teras je pak 9,6 m2. Všechna okna disponují venkovními žaluziemi na elektrické ovládání. Součástí je dále sklep s plochou 3,1 m2 a dvě garážové stání s nabíjením pro elektromobil. Ve společných prostorách je možné využívat kolárnu a místnost se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů.

Nákupy

Galerie Butovice

Volný čas

Centrální park, Přírodní park Košíře

Dopravní dostupnost

metro, dálnice, MHD, vlak

Podívejte se na

videoprohlídku

Zajímá Vás tato nemovitost?

Napište mi skrze kontaktní formulář nebo mě kontaktujte napřímo.

Kontaktní údaje