Dům pro rodinnou rekreaci / VINICE

Bydlení u bývalých vinic

Lokace

Vinice - Vinaře

Dispozice

7+kk

Pozemek

2082 m2

Cena

Prodáno

O nemovitosti

Dům pro rodinnou rekreaci v obci Vinaře v místní části Vinice. Dům byl postaven odhadem na počátku 20. století a přibližně před 20 lety proběhla rekonstrukce a půdní vestavba.

Je zde možnost okamžitého užívání, ale spíše je dům určen k rekonstrukci dle přání nového majitele. Dům se prodává ve stavu, v jakém je zachycen na fotografiích. Vizualizace rekonstrukce jsou vytvořeny pouze pro představu možné podoby interiéru.

Rekreační dům je umístěn na rovinatém pozemku s rozlohou 520 m2, na který navazuje zatravněná a oplocená zahrada v prudkém svahu o velikosti 1562 m2. Dům je umístěn na hranici pozemku, což je v této ulici obvyklé. Vzniká tak dvůr, který je vymezen dvěma sousedními domy. V zadní části dvora jsou zbytky hospodářských staveb, ze kterých se zachovaly obvodové zdi. Část byla přestavěna na zastřešený zahradní altán.

V přední části se nachází kopaná studna, podzemní vodoměrná šachta a starý betonový septik.
Dům je napojen na veřejný vodovod a kanalizaci. Vnitřní rozvody vody jsou plastové a teplá voda je ohřívaná pomocí elektrického bojleru. Plynový sporák je napojen na PB lahev, jelikož není do domu zaveden plyn. Elektroinstalace prošla částečnou rekonstrukcí při stavebních úpravách domu. Kabely jsou částečně měděné a částečně hliníkové.
V obci je plánována rekonstrukce distribuční soustavy, kdy vzdušné kabely a nástřešní nosiče mají být nahrazeny zemním kabelem.

Topným zdrojem je teplovodní krbová vložka v obývacím pokoji v přízemí. Ve vložce se topí tuhými palivy (dřevem, dřevěnými briketami). Topná voda je rozváděna do radiátorů s termoregulačními hlavicemi v jednotlivých místnostech a oběh vody je nucený pomocí čerpadla.

Velká garáž je součástí hospodářské části domu, která navazuje na obytnou část.

V obci se nachází hospoda a autobusová zastávka. Ve vedlejší obci pak naleznete mateřskou a základní školu, poštu, obchod s potravinami, sportoviště, koupaliště, letní kino a restauraci. Jedná se o klidnou lokalitu s krásnou přírodou a okolím.

Součástí prodeje je i odborný posudek stavu z provedené inspekce nemovitosti a nový energetický štítek.

Praha

80 km

Kutná Hora

20 km

Dálnice

35 km

Zajímá Vás tato nemovitost?

Napište mi skrze kontaktní formulář nebo mě kontaktujte napřímo.

Kontaktní údaje